У Києві немає чим дихати!
- 16.08.2010 16:19Вчорашню ніч половина киян не могла заснути. Жахливий запах гару огорнув весь місто - від Русанівки до Нивок.
«Прокинулася в 4 ранку від жахливого запаху. У мене дуже сильно дерло горло, почало нудити, - говорить мешканка Оболоні Наталя Трофимчук. - Я зачинила вікно, але квартира вже все одно просякла гаром. Та й у таку спеку із закритими кватирками довго не витягнеш ». У Вишгороді, де запах був ще сильніше, почалася справжня паніка. «У нас вже майже два тижні таке! Вчора почали вивозити дітей - до бабусь, на бази відпочинку, куди завгодно. Влада говорить, що все добре. Але люди впевнені, що продовжує горіти звалище по дорозі в Петрівці (там живе президент. - Авт). І вже занервували навіть в АП », - розповіла нам читачка з Вишгорода Ганна Федоренко.
ЩО ГОРИТЬ. Ми побували вчора на місці передбачуваного «згарища». Але звалище, на якій ще кілька днів тому горіли кульки та пластикові пляшки, благополучно згашена. «Її загасили ще три дні тому, небезпеки немає. А люди просто поширюють паніку », - сказала нам прес-секретар главку МНС Київської області Вікторія Рубан.
За її словами, причина смороду в Києві і Вишгороді - торфовища. Зараз горить 2 га в селі Соснівка Іванківського району та 0,5 га трави в селі Михайлівська Рубежівка Києво-Святошинського району. «Там цілодобово працюють наші люди», - сказала Рубан.
На території Києва торф димить в двох місцях. «В урочищі Копито, біля ТЕЦ-6 на Троєщині тліє невелику ділянку, 0,02 га. Туди проклали пожежний рукав і цілодобово подається вода, якою ми заливаємо вогнище спалаху. Поруч з ним зробили захисну смугу, яка не дозволяє вогню розповсюджуватися. В урочищі Рибному в районі Биківнянського меморіалу також тліє торф на площі 0,02 га. Там лісова пожежна охорона завозить воду автомобілями », - сказав нам начальник главку МНС в Києві Віталій Пшеничний.
Глава Української екологічної асоціації «Зелений світ» Юрій Самойленко припускає, що джерело неприємних «синтетичних» запахів - все-таки побутове сміття. «Запах більше схожий не на торфовища, а на тліючий пластик. У великих кількостях і при високій температурі він може виділяти діоксин », - говорить він.
Але еменесники в один голос запевняють, що даних про де-небудь палаючому пластиці у них немає. Дослідження повітря також не показують шкідливих речовин.
Ртуть. Вчора екологи також стали говорити про ще одну небезпеку - можливих випарах ртуті на заводі «Радикал» (знаходиться біля станції метро «Лісова»), що збільшилися через аномальну спеку. Директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко заявив, що випари загрожують здоров'ю мешканців сусідніх будинків. Але директор Інституту хімії НАНУ Валерій Кухар впевнений, що все не так страшно: тиск пари ртуті при температурі 40 градусів буде лише трохи більшим, ніж при звичайній температурі повітря. «Ртуть кипить і активно випаровується при 350 градусах, а тому малоймовірно, що жителі найближчих будинків можуть постраждати. Побоюватися варто лише співробітникам, які перебувають з нею у безпосередньому контакті », - сказав Кухар.
ПИЙТЕ і мийте НОС
Оториноларинголог Сергій Одаренко радить частіше промивати ніс, особливо тим, хто страждає на хронічні риніти: «Такий простий спосіб може запобігти попаданню в нижні дихальні шляхи і надалі в організм чадного газу та їдких смол». А терапевти просять пити більше рідини (більше 2,5 л на день), вона виводить шкідливі продукти горіння з організму, треба їсти абрикоси, персики, смородину, яблука, айву - це основний постачальник мінеральних солей і вітамінів. Воду краще пити негазовану і кімнатної температури.
За матеріа
Коментарі (0)
Другие новости:
- 15.11.2024 13:14
- 15.11.2024 12:27
- 08.11.2024 11:46
- 31.10.2024 11:40
- 30.10.2024 09:01
- 29.10.2024 16:37
- 29.10.2024 09:25
- 28.10.2024 15:00