Ліквідатори врятували "Фукусіму-1" від нової катастрофи
- 07.04.2011 15:03Компанія-оператор аварійної АЕС Tokyo Electric Power досягла перших результатів.
На станцію "Фукусіма-1", де напередодні було оголошено про загрозу нового вибуху водню, був успішно закачаний азот. Нагадаємо, що критична кількість водню накопичилося в першому реакторі, паливні елементи якого вже розплавилися на 70%.
Своєчасна закачування газоподібного азоту запобігла вибуху. Ліквідаторам довелося працювати всю ніч над тим, щоб закачати газ, який витіснив водень. Ця процедура буде тривати ще протягом 6 днів.
За словами представника компанії-оператора станції Tokyo Electric Power (TEPCO), тепер ймовірність нового вибуху водню, подібного тим, що вже відбувалися раніше на першому і третьому реакторів, вкрай низька.
Однак є підозра, що частково зруйнований контейнер, в якому знаходиться реактор. У такому випадку витік водню може відновитися, якщо реактор продовжать охолоджувати водою. У підсумку це знову може призвести до загрози вибуху.
Інший представник TEPCO пояснив, що в реактор буде закачано в загальній складності 6 тисяч кубічних метрів газоподібного азоту. В якості заходи безпеки аналогічні заходи будуть початі на другому і третьому реакторах.
Ще одним великим успіхом ліквідаторів стало вирішення проблеми з неконтрольованою витоком радіоактивної води в океан. Вона била з пролому в 20 см у бетонній стіні колодязя системи енергопостачання, що знаходиться на береговій лінії.
Раніше на цьому тижні було встановлено, що радіоактивна вода йде до пролому не по рукаву з енергетичними кабелями, як думали спочатку, а просочується через щебінку, на якій покоїться бетонний колодязь.
У вівторок в цю подушку з гравію просвердлили дев'ять отворів, через які закачали 6 тисяч літрів рідкого скла і закріплювача. Спроба вдалася - Протікання припинилася, і тепер цю ділянку будуть вже більш-менш спокійно покривати бетоном.
Проте тут же були озвучені підозри, що це була не єдина неконтрольована витік в океан. Японське агентство з атомної та промислової безпеки зажадало від TEPCO активізувати роботу з пошуку інших проломів і щілин.
На думку державних експертів, рівень радіації в океанській воді біля станції настільки великий, що його важко пояснити наявністю лише одного отвору в 20 см.
Втім, незважаючи на ці успіхи ліквідаторів, компанії-оператору аварійної АЕС ще належить скинути в море тисячі тонн радіоактивної води, яка використовувалася для охолодження реакторів.
Експерти відзначають, що ситуація з пошкодженими реакторами ще далека від стабілізації.
Між тим вміст радіоактивного йоду-131 в пробах води, взятих у середу з дренажної системи другого енергоблоку аварійної японській АЕС "Фукусіма-1", перевищила норму в 140 тисяч разів, що означає значне зниження радіоактивності в порівнянні з пробами, взятими 2 квітня, повідомляє в четвер агентство Kyodo з посиланням на компанію-оператора TEPCO.
Вміст йоду-131 в пробах від 2 квітня перевищувало допустиму норму в 7,5 мільйона разів.
Після руйнівного землетрусу і цунамі 11 березня на станції, розташованої на березі океану, було пошкоджено електрообладнання та порушена система охолодження реакторів.
У перші дні після удару стихії на першому, третьому і, можливо, четвертому енергоблоках АЕС сталися потужні вибухи водню. Вони завдали великої шкоди цим будівлям, призвели до розкиду радіоактивних уламків.
Всього в результаті перегріву реакторів та серії вибухів і пожеж чотири з шести були серйозно пошкоджені.
Коментарі (0)
Другие новости:
- 21.11.2024 14:56
- 15.11.2024 13:14
- 15.11.2024 12:27
- 08.11.2024 11:46
- 31.10.2024 11:40
- 30.10.2024 09:01
- 29.10.2024 16:37
- 29.10.2024 09:25