У МЗС не втрачають надії, що Україна одного разу вступить до НАТО
- 15.07.2011 15:12Україна, незважаючи на офіційно задекларовану позаблоковість, активно розвиває співпрацю з НАТО. Вчора в дипломатичній академії МЗС на заходах з нагоди 20-річчя співробітництва України з НАТО це офіційно визнали представники обох сторін.
"У нас вже зараз є достатній інструментарій для розвитку співпраці з НАТО. Але ми готові до пошуку нових і розширення існуючих шляхів взаємодії",- заявив в. о. керівника департаменту Євроатлантичного співробітництва МЗС Борис Захарчук, пише КоммерсантЪ-Украина.
Про особливі взаємини Києва і Брюсселя і сказав посол України при НАТО Ігор долгов, який приєднався до заходу за допомогою відеозв'язку. "Я зараз спілкуюся з вами, перебуваючи в ситуаційному центрі альянсу в Брюсселі. Це саме по собі говорить про рівень довіри між Україною і НАТО",- констатував дипломат.
Про один з перспективних шляхів розширення співробітництва сторін повідомив помічник генсека НАТО з питань політичних взаємин і політики безпеки Дірк Бренгельман. "В українських військово-морських сил вже є досвід співпраці з НАТО при проведенні наших контртерористичних операціях в Середземному морі. Має сенс, щоб український флот також взяв участь в антипіратських операціях, що проводяться альянсом",- заявив він.
Пан Захарчук підтвердив, що Київ вивчає цю пропозицію альянсу, і додав, що плани з розширення взаємодії з НАТО значно більш амбітні. "У другому півріччі ми маємо намір приєднатися до зусиль НАТО з тренуванні афганських сил безпеки",- повідомив український дипломат. Експерти погоджуються, що збільшення чисельності українського персоналу в Афганістані (зараз місія налічує 20 військовослужбовців) принесе країні дивіденди на міжнародній арені. "В України вже був досвід тренування військових в Іраку, нам нічого не заважає реалізувати свій досвід в Афганістані. Наслідки для іміджу країни, для посилення міжнародної довіри в будь-якому разі будуть позитивними",- пояснив директор військових програм Центру ім. Разумкова Микола Сунгуровський.
Учасники вчорашнього заходу згадали і про минулий період відносин Києва і Брюсселя. "Раніше Україна хотіла приєднатися до НАТО, і альянс активно підтримував ці амбіції. Ваша нова влада вирішила забезпечувати внесок у світову безпеку, не приєднуючись до якого-або військового блоку. Ми поважаємо це рішення",- відзначив пан Бренгельман.
У Брюсселі раніше неодноразово підкреслювали, що, незважаючи на задекларовану українським керівництвом політику, НАТО не відкликає свого рішення саміту в Бухаресті в 2008 році: "Одного дня Україна стане членом Північноатлантичного альянсу". Вчора ж з аналогічною заявою виступила українська сторона. "Рішення бухарестського саміту залишається незмінним",- підкреслив Ігор долгов.
Коментарі (0)
Другие новости:
- 15.11.2024 13:14
- 15.11.2024 12:27
- 08.11.2024 11:46
- 31.10.2024 11:40
- 30.10.2024 09:01
- 29.10.2024 16:37
- 29.10.2024 09:25
- 28.10.2024 15:00