Цьогорічне ЗНО проходить на доброму рівні - впевнені у Чернівцях

- 26.05.2009 12:28
Цьогорічне ЗНО проходить на доброму рівні - впевнені у Чернівцях

Як повідомили "Платиновій Буковині" у Чернівецькому представництві «Громадянської мережі «ОПОРА», 25 травня в приміщенні конференц-залу Чернівецького обласного Інституту післядипломної педагогічної освіти пройшов круглий стіл на тему «Чиста освіта в Чернівецькій області. Чи стало ЗНО запорукою подолання корупції?», що був організований ВМГО «Молодий Рух» в рамках реалізації проекту Антикорупційна хвиля «Чиста освіта». Партнерами в організації даного заходу виступили Чернівецьке представництво «Громадянської мережі «ОПОРА» та Чернівецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

Серед запрошених та доповідачів були: Начальник Головного управління освіти і науки Чернівецької ОДА, Деркач Борис Євгенович; Відповідальна за проведення ЗНО в Чернівецькій області, Жукотинська Валентина Дмитрівна; Відповідальні за громадський контроль за проведеннямЗНО та вступної компанії відГромадянської Мережі «ОПОРА» - Покорна Олеся та Архипенко Вікторія; Відповідальна за громадський контроль за проведеннямЗНО від «Комітету Виборців», Мар’яна Юськів; Відповідальний секретар приймальної комісії Буковинського державного медичного університету Володимир Григорович Глубоченко; Перший проректор, проректор з навчально-методичної роботи Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Роман Іванович Петришин; представники громадських організацій та ЗМІ.

В ході заходу учасники детально обговорили питання сучасної освіти в м. Чернівці, підбили підсумки перших п’яти етапів ЗНО-2009, а також поговорили про цьогорічні особливості підготовки та проведення вступної кампанії у ВНЗ. В обговоренні даних питань взяли участь громадські спостерігачі за ЗНО від Громадянської мережі «ОПОРА», «Комітету Виборців» та молодорухівської моніторингової групи проекту Антикорупційна хвиля «Чиста освіта» в Чернівецькій області.

Під час круглого столу пані Жукотинська висловила свої думки стосовно особливої ролі ЗНО в сучасній українській освіті. Вона також переконана, що цьогорічне тестування пройшло на досить високому рівні, враховуючи те, що воно проводиться в школах обов’язково лише другий рік. На глибоке переконання Валентини Дмитрівни: «…З кожним наступним тестуванням порушень стає дедалі менше і процес проходить дедалі відпрацьованіше, точніше і краще».

На думку пана Деркача ЗНО має ряд переваг перед звичайними вступними іспитами. Найважливішою він вважає відсутність доступу абітурієнта до людей, які наближені до освіти. Саме неможливість спілкування на рівні «деканат-абітурієнт» й покликана подолати прикре явище корупції у сучасні українській освіті. Іншим плюсом процесу ЗНО, на думку представника Чернівецької ОДА, можна вважати можливість абітурієнта проявити себе на тестуванні краще, ніж під час навчального року чи під час вступної компанії, оскільки часто абітурієнти скаржаться, що при здачі випускних іспитів у школі або вступних іспитів у ВНЗ присутнє суб’єктивне сприйняття учня-абітурієнта викладачем, яке так чи інакше впливає на результат іспиту.

З доповідями також виступили громадські спостерігачі Олеся Покорна (Громадянська мережа «ОПОРА») і Мар’яна Юськів («Комітет Виборців»). У своїх звітах обидві доповідачки прийшли єдиної згоди у тому, що цьогорічне ЗНО проходить на доброму рівні. Персонал на пунктах тестування дотримується усіх правил. А наявність громадського контролю за процесом ЗНО є обов’язковою умовою прозорості, а відповідно й «чистоти» процесу. Щодо порушень, то їхня кількість знаходиться в межах статистичної похибки і ніяк не впливає на результати тестування.

У цьому висновку громадських спостерігачів підтримав і пан Петришин. Крім цього представник ЧНУ ознайомив присутніх з процедурою цьогорічної подачі документів до Чернівецького національного університету, а також окреслив можливі труднощі, що можуть виникати у абітурієнтів та приймальних комісій по даному питанню. Пан Глубоченко зі свого боку теж ознайомив учасників круглого столу з цьогорічними умовами вступу до Буковинського державного медичного університету.

На завершення обговорення Архипенко Вікторія, представниця Громадянської мережі «ОПОРА», запропонувала присутнім проводити круглі столи такого роду і надалі, що на її думку, мало б викорінити усі негативні тенденції, які ще залишились, і таким чином поглибити співпрацю між чиновниками від освіти, представниками ВНЗ і громадськими організаціями.


Ключові слова: Опора, Чернівці, ЗНО

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Унаслідок російських атак 20 вересня енергетична інфраструктура в п'яти областях України зазнала пошкоджень а в Дніпропетровській області було поранено співробітника обленерго
- 21.09.2024 14:12
У Франції завершився перший навчальний курс для українських пілотів Франція успішно завершила підготовку першої групи українських пілотів н
- 20.09.2024 15:17
Імперія бонусів у Slotor777: Ваш маршрут до успіху Спробуйте свою удачу безкоштовно
- 19.09.2024 18:44
6000 доларів США за дорогу до Румунії Нелегальний бізнес 29-річного жителя Одеської області викрили та задокументували
- 19.09.2024 16:03
Цистит:причины и психосоматика Почему женщины так часто страдают циститом: как устранить этот недуг
- 02.09.2024 13:56
На Буковині минулої доби поліцейські задокументували дві аварії з потерпілими У результаті аварії старший з водіїв отримав закриту травму
- 26.08.2024 11:56
Монетизація Тік Ток: твоя мрія про заробіток в Інтернеті стала ближчою Соціальна мережа Tik Tok у багатьох українських користувачів асоціюється лише з
- 26.08.2024 11:02
Тисячам росіян на Курщині загрожує оточення Український артилерист зазначив, що переправи російських військ через річки часто відбуваються в паніці.
- 22.08.2024 09:23
Росіяне захопили Камишівку, Заповітне та Новобажане У Мирнограді Донецької області закрито два райони, і зараз
- 22.08.2024 09:15

Всі новини