Синдром срібної ложки: поради психолога

- 30.10.2021 11:12
Синдром срібної ложки: поради психолога

Термін «синдром срібної ложки» перекочував із західної психології, де з проблемами виховання дітей із багатих сімей зіткнулися вже досить давно. Це поняття означає пасивність, нездатність ставити собі високі мети, орієнтація лише з матеріальні цінності. Діти, «заражені» цим синдромом, не прагнуть знань, сенс їхнього життя – у задоволеннях. Вони не здатні на високі почуття, але не можуть пережити відмови або розчарування. У найкращому разі з такої дитини виростає споживач. Найгірші варіанти ми, на жаль, спостерігаємо у кримінальних новинах: передозування наркотиками, гонки на автомобілях, жорстокі ігри, суїцидальні спроби.

Що робити батькам дитини або підлітка? Рекомендує психолог Вікторія Шудель:

Якщо ви спостерігаєте у своєї дитини «синдром срібної ложки», слід визнати свої помилки і почати їх виправляти.

Обмеження. Дитина повинна мати заборону. При цьому тримати свою позицію треба остаточно. Якщо вам складно - зверніться до психолог онлайн. Кордони потрібно чітко встановлювати, але так, щоб не торкнутися дитячого самолюбства:

  • «У цьому поки що немає необхідності»;
  • «Ми не можемо поки що собі цього дозволити – можливо, пізніше»;
  • "Треба зачекати";
  • "Я можу це зробити, якщо ти ...".

Як бачите, прямої відмови немає, але є мотивація, а це набагато важливіше.

Свобода. Обов'язково надайте дитині вільний час. Нехай він сам навчається планувати його, знаходити собі заняття, формувати захоплення. Іноді діти просто байдикують, іноді спілкуються з друзями в інтернеті, але в будь-якому випадку реалізують себе: у грі, спілкуванні, улюбленому занятті, байдикування.

Кохання. Дитину треба любити, тоді вона виростить людиною, що любить. Даруйте йому тепло, участь і ласку, не чекаючи у відповідь на перемоги, успіхи та досягнення. Вчіться радіти та засмучуватися разом з дитиною, переживайте разом її життя. Не заміняйте себе подарунками. Жоден навіть найдорожчий гаджет не замінить близьких людей.

Здається, це складно. Набагато простіше не сперечатися з дитиною, а виконати чергову забаганку, обмежити її жорсткими рамками і знати, що вона цілий день зайнята, відкупитися дорогою річчю та звільнити себе від загальних вихідних. Наслідки таких дій ми вже бачимо.

Обмеження, свобода та любов – три кити, на яких будується правильне виховання. Наберіться терпіння та сил – результат обов'язково прийде.


Ключові слова: синдром срібної ложки поради психолога, психолог Виктория Шудель, психолог онлайн, психолог для подростка

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Як заброньованому виїхати за кордон? З початком дії воєнного стану в Україні запроваджено обмеження на перетин
- 15.11.2024 13:14
КиївПрайд: скандал через співпадіння з Днем пам’яті жертв Голодомору Співпадіння дат: проблема етики чи випадковість?
- 15.11.2024 12:27
У Чернівцях за клопотанням слідчих поліції взято під варту місцевого наркозбувача Здійснюючи превентивні поліцейські заходи на території міста Чернівці, правоохоронці з
- 08.11.2024 11:46
Дональд Трамп одержал победу 2024 Победа Трампа также привела к усилению позиций
- 06.11.2024 14:48
Психологічна допомога для чоловіків Чому за допомогою звертаються чоловіки
- 31.10.2024 22:58
За допомогу в перетині кордону чоловікам - засудили на 2 роки тюрми Відповідно до вироку Новоселицького районного суду Чернівецького району, двох
- 31.10.2024 11:40
Какие черты лица у мужчин и женщин, которые изменяют? Выяснилось, что изменщиков можно отличить по определенным типичным чертам лица
- 30.10.2024 09:01
Введено спрощений алгоритм переведення військових Новий алгоритм спрощує процедуру переведення військовослужбовців
- 29.10.2024 16:37
Огляд основних воєнних дій в Україні з 21 по 27 жовтня Союзники та партнери підтримують Україну
- 29.10.2024 09:25

Всі новини