За матеріалами ДБР судитимуть 5 працівників поліції за збут наркотиків, хабарництво та інші незаконні дії
- 10.02.2022 12:02Працівники Теруправління ДБР Хмельницького за сприяння ДВБ Нацполіції завершили досудове розслідування у кримінальних провадженнях за фактами продажу наркотиків, хабарництва, незаконного проникнення до житла, а також втрати арештованого майна, що були вчинені працівниками поліції у Житомирській, Вінницькій та Рівненській областях.
Так, інспектора сектору реагування патрульної поліції Бердичівського райвідділу в Житомирській області судитимуть за продаж наркотиків.
Слідчі задокументували кілька епізодів збуту поліцейським наркотиків. Переважно, це був амфетамін. Наразі правоохоронця відсторонено від займаної посади.
Кваліфікація: незаконне придбання, зберігання, перевезення та збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, вчинене повторно (ч. 1-2 ст. 307 КК України).
Санкція статті: до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Також слідчі Бюро завершили розслідування стосовно інспектора сектора реагування патрульної поліції та оперуповноваженого Гайсинського райуправління у Вінницькій області за фактом хабарництва.
Під час несення служби поліцейські зупинили водія за ознаками алкогольного або наркотичного сп’яніння, а після короткої розмови запропонували за 15 тис. гривень не складати адмінпротокол. Оскільки, такої суми у водія при собі не було, інспектор забрав у нього документи на авто та закордонний паспорт, які обіцяв повернути після одержання грошей.
Згодом правоохоронці повторно зупинили чоловіка для начебто перевірки документів, які вже були у них. Вони нагадали про «домовленість» та зазначили, що можуть скласти адмінпротокол ще й за відсутність цих документів.
Чоловік дав частину коштів, але правоохоронці все одно забрали автомобіль та ключі від нього до отримання всієї суми.
Громадянин звернувся із заявою до ДБР і 20 грудня 2021 року поліцейським повідомили про підозру.
Оперуповноважений обвинувачується в одержанні неправомірної вигоди за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 368 КК України), а інспектор ще й у незаконному заволодінні документами та паспортом (ч. 1 та ч. 3 ст. 357 КК України).
Крім того, перед судом постане колишній слідчий Костопільського відділу поліції в Рівненській області.
Від імені колеги він провів слідчий експеримент з підозрюваним на приватній території потерпілого без його згоди та без рішення суду. А колезі на підпис дав документи із неправдивими відомостями.
Тому суд не визнав вказану слідчу дію як доказ у кримінальному провадженні.
Наразі чоловік звільнений із лав Нацполіції.
Кваліфікація: незаконне проникнення до іншого володіння особи, вчинене службовою особою (ч. 2 ст. 162 КК України).
Санкція статті: позбавлення волі на строк до 5 років.
Також за матеріалами ДБР судитимуть слідчу Коростенецького райвідділку поліції в Житомирській області за втрату арештованого майна.
Під час досудового розслідування щодо незаконної рубки лісу вона не належно оформила арештовану деревину. За 8 місяців слідча не передала колоди дерев на відповідальне зберігання, в результаті вони зникли.
Кваліфікація: незаконні дії з описаним майном та майном, на яке накладено арешт, здійснене особою, якій це майно ввірено (ч. 1 ст. 388 КК України).
Санкція статті: до 2 років обмеження волі.
Процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях здійснює Житомирська, Вінницька та Рівненська обласні прокуратури, оперативний супровід – ДБР та Нацполіція.
Коментарі (0)
Другие новости:
- 10.01.2025 20:16
- 10.01.2025 16:07
- 08.01.2025 12:27
- 03.01.2025 20:10
- 03.01.2025 13:18
- 01.01.2025 14:16
- 27.12.2024 21:35