Чи потрібно сплачувати ЄСВ та ЄП під час воєнного стану?

- 03.01.2025 20:10
Чи потрібно сплачувати ЄСВ та ЄП під час воєнного стану?

Чи необхідно сплачувати ЄСВ та ЄП під час воєнного стану?

З 1 березня 2022 року була введена пільга, яка дозволяла фізичним особам-підприємцям (ФОП) не сплачувати єдиний соціальний внесок (ЄСВ) «за себе» протягом дії воєнного стану та 12 місяців після його завершення. Однак слід враховувати, що за місяці без сплати ЄСВ страховий стаж не нараховується.

Якщо ФОП вирішив скористатися цією пільгою та не сплачував ЄСВ, це потрібно зафіксувати у Додатку 1 до річної декларації з єдиного податку. У графах 2 та 4 потрібно зазначити «0», а у графі 3 залишити «22%». Якщо у підприємця є наймані працівники, за них внески сплачуються на загальних умовах.

Звертаємо увагу, що пільга зі сплати ЄСВ «за себе» більше не діє (згідно з пунктом 3 Прикінцевих положень Закону України «Про державний бюджет України на 2025 рік»).

Отже, пільга діяла з 1 березня 2022 року до 31 грудня 2024 року. З початку 2025 року ФОП знову зобов’язані сплачувати ЄСВ у звичайному режимі.

Я перебуваю на окупованій території. Чи маю я сплачувати ЄП та подавати звітність?

ФОП першої та другої групи, зареєстровані на територіях, де ведуться бойові дії або які тимчасово окуповані, можуть не сплачувати єдиний податок за період із першого числа місяця, коли почалися бойові дії чи територія була окупована, до останнього числа місяця, коли бойові дії завершилися або територія була звільнена. У цей період також не потрібно подавати податкову декларацію.

Ця норма діє з 1 серпня 2023 року.

Проте ФОП третьої групи це не стосується: якщо є дохід, необхідно сплачувати податки та подавати звітність.

Я демобілізувався зі ЗСУ. Чи потрібно подавати звітність за час служби?

ФОП звільняються від обов’язку сплачувати податки, нараховувати ЄСВ та подавати звіти на період військової служби. Для цього потрібно подати заяву до податкової служби за місцем реєстрації, а також додати копію військового квитка або іншого документа, що підтверджує період мобілізації.

Документи необхідно надати протягом 10 днів після демобілізації, завершення лікування або реабілітації. Це правило діє для всіх груп ФОП, незалежно від наявності найманих працівників.

Втім, після завершення військової служби необхідно подати звітність за відповідні періоди. Штрафи за її несвоєчасну подачу не застосовуються.


Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Юнакам з 17 років потрібно стати на військовий облік у 2025 році Хто звільняється від облікуНа облік не ставляться лише ті, хто:
- 18.04.2025 12:01
Чому банк може заблокувати карту? 5 причин блокування карток Чому банки в Україні можуьб заблокувати вашу картку? Розповімо основні причини
- 07.04.2025 15:47
Почему банки в Украине заблокируют вашу карту? 5 причин Основные причины блокировки карты
- 01.04.2025 16:49
Як прийняти спадщину якщо чоловік за кордоном? Якщо ви перебуваєте за кордоном і хочете оформити спадщину в Україні, це можливо. Для цього потрібно подати заяву про прийняття спадщини, завірену нотаріально.
- 01.04.2025 11:37
Як вирахувати свій грошовий код? Багато психологів, езотериків і практик фінансового благополуччя стверджують, що гроші притягуються не
- 30.03.2025 13:09
Як перевірити справжність купюри долар? снує кілька способів перевірити справжність купюри в доларах, використовуючи її грошовий код:
- 29.03.2025 09:04
Как высчитать свой денежный код Практика привлечения денег: как высчитать свой денежный код и написать его на купюре $1
- 26.03.2025 10:06

Всі новини